A magashegyekben gyorsan változhat az időjárás. Pillanatok alatt befelhősödhet, leszállhat a köd. A látási viszonyok megromlanak, a közlekedés veszélyesé válik. A tájékozódás megkönnyítésére a pásztorok kisebb-nagyobb kőrakásokat emeltek, egy-egy jellegzetes kővel a tetején. A hegymászók és a magashegyjárók átvették ezt a steinmann - kőember, kőmanó – elnevezésű halmokon alapuló jelzésrendszert, melyet a mai napig is használnak.
Másfél évtizeden keresztül jártam az európai, a nyugat-ázsiai és az afrikai magashegyeket. Rengeteg kőmanóval találkoztam, sőt építettem is.
Blogom elsősorban a természetjárással, a hegymászással, a sízéssel és az utazással foglalkozik, melyhez szívesem veszem minden hozzászóló kérdését és véleményét.
Keresés
Friss topikok
Kőmanó:
zuppa:Kösz a dicséretet.
Kezdő blogoló vagyok. A poinn.hu-t nem ismerem kérem a pontios címet.
A p... (2008.12.08. 07:54)PARADISKI - LA PLAGNE
Kunos Gábor:
Érdekes volt elolvasni a 30 évvel ezelőtti kaukázusi történetet. Érdeklődve várom a továbbiakat is... (2008.11.19. 00:24)Kaukázus - Túrabeszámoló
Hobbiszakács:
Érdekes téma! Várom a folytatást. (2008.11.14. 12:34)Kőmanó - Bemutatkozás
Tignes-Val D'isere (Espance Killy régió-Savoie)A legmagasabb szálláshelyel rendelkező régiók közé tartozik a 2100 m magasságával. Maga a település nagyjából két részből áll Le Lavachet és Val Claret, melyeket a mesterséges Tignes-tó választ el…